Obchody Dnia Strażaka w OSP Widów WIOSENNY START

Wpis znajduje się w kategorii: Aktualności ⇒ 2011r.
Wydarzenie z dnia 07.05.2011r.

Powoli staje się już tradycją, że nasza wioska organizuje coroczny majowy festyn z okazji Dnia Strażaka. Tak było i tym razem. 7 maj to kolejna data, która mamy nadzieję na długo zapisze się na kartach naszej historii.

Głównymi organizatorami i pomysłodawcami byli nasza świeżo upieczona pani sołtys Ewa Sztyrc wraz z radą sołecką oraz prezes OSP Widów Grzegorz Dusza z zarządem OSP. Wystartowaliśmy o 15.30 przywitaniem wszystkich przybyłych, których ilość przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Mieliśmy również przyjemność gościć delegatów z OSP Malichów – Kocury, którzy świętowali razem z nami, za co im jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Po części oficjalnej nadszedł czas na przedstawienie dzieci z miejscowej świetlicy wiejskiej, występ orkiestry Parafii Poniszowice, kabaret Adriana Kurzala z Radia Fest oraz przyśpiewki zespołu Blue Boys. O godz. 17.30 poproszono wszystkich aby ustawili się do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Kolejną niespodzianką było podzielenie tortów, które upiekły dla nas pani Stefania Matlok – mieszkanka Widowa oraz Arleta Miler – sekretarz OSP Malichów – Kocury. Obowiązkowo nie zabrakło też aromatycznej kawy, pysznego ciasta domowej roboty i kiełbaski z grilla, a że pogoda dopisała, toteż kolejka przy napojach chłodzących nie miała końca.

Wieczorem do zabawy przygrywał zespół Alfa, a w czasie przerwy wyświetlony został film ”Widów kiedyś i dziś”. Impreza trwała do późnych godzin nocnych. My ze swojej strony dziękujemy wszystkim za wspólna zabawę i liczymy że zobaczymy się za rok.