VIII Zawody Sikawek Konnych na Górnym Śląsku – Szemrowice

Wpis znajduje się w kategorii: Aktualności ⇒ 2011r.
Wydarzenie z dnia 05.06.2011r.

W niedzielę 5 czerwca nasi strażacy wybrali się do Szemrowicach. Już od 8 lat Szemrowice co roku w czerwcu nabierają niezwykłego kolorytu, a to dzięki Zawodom Sikawek Konnych. Strażacy ochotnicy w historycznych strojach zmagają się w zawodach, gdzie wykorzystywane są pond stuletnie pompy i wozy drabiniaste, ciągnięte przez konie.
O godz. 13.15 w remizie odbyło się losowanie miejsc startowych przez dowódców drużyn, po którym zawodnicy przeszli korowodem ulicami Szemrowic, prezentując swoje zaprzęgi. Po przemarszu na płytę boiska oficjalnie otwarto VIII Zawody Sikawek Konnych na Górnym Śląsku. Nasza jednostka wystawiła dwie drużyny: męską i żeńską. Jako pierwsze rywalizowały drużyny sikawek przenośnych. Następnie do boju przystąpiły dziewczyny z naszej jednostki przy użyciu sikawki konnej. W czasie 68 sekund i przy głośnym dopingu ukończyły swój start. Po podliczeniu punktów karnych i zestawianiu ich z uzyskanym czasem nasze dziewczyny ostatecznie uplasowały się na 6 miejscu.
Drużyna męska natomiast uplasowała się w połowie rankingu zajmując 10-te miejsce ”wykręcając” czas 48,1sek.(w tej grupie startowało 20 zespołów). Konkurencja w tym roku okazała się bardzo silna, jednak ostateczne wyniki nie wpłynęły negatywnie na dobry nastrój w naszych zespołach, ponieważ świetna zabawa i atrakcyjne nagrody to coś, na co zawsze można liczyć biorąc udział w zawodach w stylu retro.
Dla tych, którzy przeoczyli imprezę, mamy dobrą wiadomość: za rok zawody będą rozegrane po raz dziewiąty.

Skład drużyny żeńskiej:

2. Marcin Sklorz
3. Mariusz Nocoń
4. Marian Knopp

Składamy serdeczne podziękowania za wypożyczenie autokaru Firmie Usługowej HAZI – Rafał Bieniek z Niekarmi oraz za wypożyczenie wozu do transportu bryczki firmie Usługi transportowe – Janusz Szykowski ze Starego Ujazdu.