Zebranie sprawozdawczo-wyborcze

Wpis znajduje się w kategorii: Aktualności ⇒ 2011r.
Wydarzenie z dnia 20.02.2011r.

W dniu 20.02.2011r. o godzinie 16.00, w naszej jednostce odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Otwarcia dokonał naczelnik Jerzy Spałek dając komendę pocztowi sztandarowemu do wprowadzenia sztandaru. Następnie orkiestra dęta w składzie Marcin Knopp, Mateusz Sztyrc, Marek Tim i Artur Stypa odegrała Hymn Związku OSP RP „Rycerze Floriana” Następnie prezes Grzegorz Dusza poprosił o uczczenie minutą ciszy zmarłego w zeszłym roku druha Huberta Wienchol, który przez 22 lata (1968-1990) pełnił funkcję prezesa naszej OSP.

W następnej kolejności prezes przywitał zaproszonych gości, wszystkich przybyłych druhów i druhny oraz mieszkańców Widowa. Na przewodniczącego zebrania wybrano pana Jerzego Kucza. Kolejnym punktem zebrania było przedstawianie sprawozdania z działalności OSP za 2010 rok, które odczytał prezes. Następnie sprawozdanie finansowe odczytała Janina Spałek – skarbnik naszej OSP, a sprawozdanie komisji rewizyjnej Mariusz Sznura.

Następnym punktem obrad było głosowanie nad udzieleniem absolutorium zarządowi. Po otrzymaniu absolutorium przystąpiono do kolejnej częścią zebrania – wyborów.
Walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze dokonało wyboru następujących członków OSP do Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej:

Zarząd OSP:

• Prezes – Grzegorz Dusza

• V-ce prezes – Grzegorz Kucza

• Naczelnik – Marek Rychlik

• Zastępca naczelnika – Henryk Sklorz

• Sekretarz – Łukasz Buryta

• Skarbnik – Janina Spałek

• Gospodarz – Marcin Sklorz

• Kronikarz – Anna Jaksik

• Członek zarządu d/s młodzieży – Dawid Jacek

Komisja Rewizyjna:

• Przewodniczący – Henryk Gruszka

• Sekretarz – Marcin Szykowski

• Członek – Monika Schmidt

Zgromadzeni członkowie OSP zatwierdzili skład nowego Zarządu OSP. Walne Zebranie przeszło do przyjęcia uchwał i wniosków do realizacji (m.in. podjęto uchwałę o powołaniu w naszej OSP Jednostki Operacyjno – Technicznej – JOT)

Miłym akcentem było uroczyste pożegnanie dh Jerzego Spałek, który z końcem trwania kadencji obecnego zarządu zakończył swój czynny udział w naszej jednostce. Pan Jerzy dotychczas piastował stanowisko naczelnika OSP Widów. Funkcję tę pełnił w sumie przez 19 lat (1989-1990, 1993-2011). Na jego ręce nowo wybrany prezes i naczelnik złożyli pamiątkowy list gratulacyjny i kwiaty oraz złożyli serdeczne podziękowania za długoletnią i bardzo owocną współpracę. Po podziękowaniach wszyscy zebrani odśpiewali gromkie sto lat. Nie obyło się bez łez wzruszenia oraz głośnych braw.