Zebranie sprawozdawcze za 2011 rok

Wpis znajduje się w kategorii: Aktualności ⇒ 2012r.
Wydarzenie z dnia 04.03.2012r.

W dniu 04.03.2012r. o godz. 16.00 w sali remizy w Widowie odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej jednostki za rok 2011. W zebraniu udział wzięli członkowie OSP Widów, mieszkańcy Widowa oraz zaproszeni goście: st. asp. Andrzej Spałek z PSP Pyskowice, dh Andrzej Frejno – prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP, dh Joachim Lisok z OSP Pławniowice, dh Waldemar Lipok z OSP Wielowieś, sołtys sołectwa Widów Ewa Sztyrc, radny gminy Rudziniec Joachim Olszówka.

Zebranie rozpoczęło się wprowadzeniem sztandaru, który dzierżyli Mariusz Sznura, Adrian Stania, Marian Hylla. Następnie został odegrany hymn związku OSP RP „Rycerze Floriana” przez orkiestrę dętą w której w skład wchodzili: Marcin Knopp, Aneta Knopp, Mateusz Sztyrc, Urszula Stypa, Artur Stypa i Marek Tim.

Później głos zabrał prezes Grzegorz Dusza, który przywitał zgromadzonych. Został wybrany przewodniczący zebrania, którym tradycyjnie został Jerzy Kucza. Następnie przedstawione zostały poszczególne sprawozdania za 2011 rok:

• sprawozdanie działalności OSP, które przedstawił naczelnik dh Marek Rychlik

• sprawozdanie finansowe, które przestawiła skarbnik dh Janina Spałek

• sprawozdanie komisji rewizyjnej, które przedstawiła dh Monika Schmidt

Następnie plan działalności na rok bieżący przedstawił prezes dh Grzegorz Dusza a plan finansowy przedstawiła skarbnik dh Janina Spałek. Po przedstawieniu sporządzonych protokołów zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium.

W kolejnej części zebrania głos zabrali goście biorący udział w zebraniu. Jako pierwszy wypowiedział się st. asp. Andrzej Spałek, który wyraził podziękowania naszej jednostce za zaangażowanie w akcje ratowniczo-gaśnicze, w których braliśmy udział w minionym roku. Głos zabierał również prezes ZP ZOSP RP w Gliwicach Andrzej Frejno, delegat zarządu gminnego Joachim Lisok oraz członkowie czynni i honorowi naszej OSP jak i  mieszkańcy Widowa.

Wszystkim obecnym na zebraniu dziękujemy za przybycie. Szczególnie dziękujemy orkiestrze za wspaniałe odegranie hymnu oraz naszym panią za kawę i słodki poczęstunek.