Powiatowe halowe zawody MDP – Paniówki

Wpis znajduje się w kategorii: Aktualności ⇒ 2013r.
Wydarzenie z dnia 09.03.2013r.

W dniu 9 marca 2013 roku w Paniówkach odbyły się halowe powiatowe zawody sportowo-pożarnicze  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP) OSP, w których wzięło udział 9 drużyn w tym MDP z Widowa, Byciny, Toszka, Żernicy, 2 drużyny z Paniówek i 3 drużyny z Świbia.

Sędzią głównym zawodów był st. kpt. mgr inż. Jerzy Grochowski. W skład komisji sędziowskiej wchodzili jeszcze st. kpt. Józef Glagla, st. kpt. Janusz Kozłowski oraz trzech kadetów CS PSP Częstochowa.

Zawody rozegrane zostały w trzech konkurencjach CTIF:

• Tor przeszkód
  • Bieg sztafeta pożarnicza
  • Stanowisko węzłów oraz przyrządów i armatur

W skład reprezentacji MDP z OSP Widów wchodzili

• Anna Sklorz
  • Damian Wolany
  • Patryk Wiechoczek
  • Daria Stolorz
  • Paulina Kołcan
  • Monika Kołcan
  • Patrycja Bartocha
  • Daniel Struzek
  • Dawid Dusza

Opiekunem, a zarazem trenerem młodych widowskich strażaków był Dawid Jacek – członek zarządu d/s młodzieży.

Nasza drużyna zakwalifikowana do grupy chłopców jako jedyna występowała w mieszanym składzie (chłopcy + dziewczęta), dodatkowo miała najniższą średnią wieku uczestników (12 lat). Większość członków drużyny po raz pierwszy stratowała w zawodach MDP.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji i podliczeniu wyników okazało się że najlepszą drużyną w grupie dziewcząt została MDP z OSP Świbie, natomiast w grupie chłopców OSP Toszek. Reprezentacja naszej jednostki ostatecznie uplasowała się na 5 miejscu.

Ciekawostką może być fakt iż najlepszy czas „wykręciła” drużyna dziewcząt z OSP Świbie będąc w ostatecznym wyniku lepsza od zwycięzców w kategorii chłopców.

Naszym reprezentantom gratulujemy występu i wierzymy, że zdobyte doświadczenie podczas udziału w zawodach będzie procentować w przyszłych startach.