Zebranie sprawozdawcze za 2012 rok

Wpis znajduje się w kategorii: Aktualności ⇒ 2013r.
Wydarzenie z dnia 24.02.2013r.

W niedzielne popołudnie o godzinie 16:00 w sali remizy w Widowie odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej jednostki za miniony 2012rok. Otwarcia zebrania dokonał prezes Grzegorz Dusza. Następnie naczelnik Mark Rychlik poprosił wszystkich o powstanie i dał komendę pocztowi sztandarowemu do wprowadzenia sztandaru. Podczas prezentacji sztandaru hymn związku OSP RP „Rycerze Floriana” odegrała orkiestra dęta w ośmioosobowym składzie w większości złożona z członków naszej jednostki.

Następnie zostali przywitani goście obecni na zebraniu, m.in. Wójt Gminy Rudziniec – Krzysztof Obrzut, Prezes gminny Gminy Rudziniec – dh Marian Bycka, sołtys sołectwa Widów – pani Ewa Sztyrc, radny gminy – Joachim Olszówka, delegat zarządu gminnego ZOSP RP Rudziniec – dh Mateusz Nowrot.

Kolejnym punktem był wybór dh Jerzego Kucza na funkcje przewodniczącego zebrania. Następnie na funkcję protokolanta został wybrany dh Henryk Gruszka oraz zostały powołane komisje: uchwał i wniosków, skrutacyjna i mandatowa.

Po przedstawieniu porządku zebrania przez przewodniczącego głos zabrał prezes Dusza aby odczytać sprawozdanie z działalności za 2012 rok. W trakcie przedstawiania sprawozdania zostały wyświetlone zdjęcia przygotowane przez v-ce prezesa Grzegorz Kucza obrazujące poszczególne wydarzenia, które miały miejsce w 2012 roku.

Następnie sprawozdanie finansowe odczytała skarbnik Janina Spałek, a sprawozdanie komisji rewizyjnej przedstawiła druhna Monika Schmidt. W następnej kolejności prezes przedstawił plan działalności na rok 2013.

Ważnym punktem zabrania było wręczenie nagród za przeprowadzony na poziomie jednostki turniej wiedzy pożarniczej i turnieju tenisa stołowego. Wręczenia dokonali: Wójt Krzysztof Obrzut, Prezes Gminny Marian Bycka, Prezes Grzegorz Dusza, Naszelnik Marek Rychlik i opiekun ds. młodzieży naszej OSP, który przygotował i był sędzią głównym w obydwu turniejach dh Dawid Jacek. Każdy uczestnik, który przystąpił do zmagań otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Dodatkowo osoby zajmujące miejsca na podium został nagrodzone skromnymi upominkami m.in. pendrivy 8GB, latarki, tarcze z rzutkami, piłeczki ledowe, zestawy ping-pong. Nagrody został sfinansowany ze środków własnych OSP.

W następnej kolejności akt nadania godności Strażaka Honorowego OSP Widów otrzymał druh Joachim Olszówka – wieloletni działacz i zasłużony członek naszej jednostki. Na ręce Pana Joachima zarząd złożył list gratulacyjny oraz tablicę pamiątkową.
W kolejnym punkcie jednogłosie przegłosowano udzielenie absolutorium zarządowi OSP za rok sprawozdawczy oraz przyjęto plan działalności i plan finansowy na bieżący 2013 rok.

W wolnych wnioskach głos zabrał m.in. wójt Krzysztof Obrzut gratulując naszej jednostce w różnych aspektach działalności, nie tylko jeśli chodzi o działalność ratowniczo-gaśniczą. Pochwalił przede wszystkich świetną współpracę między strażą, radą sołecką i sołtysem naszej miejscowości. Prezes gminny Marian Bycka był pod wrażeniem ilości członków MDP biorących udział w zebraniu oraz chwalił młodzież za tak aktywne angażowanie się w życie jednostki.

Zostały również podjęte różne dyskusje przez członków czynnych uczestniczących w zebraniu. Zamknięcia zebrania dokonał naczelnik Marek Rychlik dając komendę pocztowi sztandarowemu do wyprowadzenia sztandaru.