Oficjalne wlaczenie OSP Widow do KSRG

Wpis znajduje się w kategorii: Aktualności ⇒ 2014r.
Wydarzenie z dnia 26.06.2014r.

26 czerwca 2014 przejdzie do historii naszej jednostki. To właśnie tego dnia została przekazana oficjalna dokumentacja potwierdzająca włączenie Ochotniczej Straży Pożarnej z Widowa do Krajowego Sytemu Ratowniczo-Gaśniczego. Na ten dzień czekaliśmy 11 lat. Dokładnie 11 lat temu ówczesny naczelnik naszej jednostki, a obecnie strażak honorowy dh Jerzy Spałek złożył pierwszy wniosek o włączenie OSP Widów w struktury KSRG.

Na uroczyste przekazanie dokumentów zostali zaproszeni członkowie OSP Widów oraz delegacje wszystkich 10 Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rudziniec. Z zaproszenia skorzystali również: Wójt Gminy Rudziniec Krzysztof Obrzut, Członek Głównego Sądu Honorowego ZOSP RP w Warszawie dh Tadeusz Mamok, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gliwicach dh Andrzej Frejno, Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rudzińcu dh Henryk Swinczak, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień ppłk dypl. Roman Nowogrodzki, bryg. Dariusz Mrówka z Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach, Członek Zarządu Powiatu Powiatu Gliwickiego Sławomir Adamczyk, przedstawiciel nadleśnictwa Rudziniec, sołtys sołectwa Widów Ewa Sztyrc, radny sołectwa Widów Joachim Olszówka oraz delegacja zaprzyjaźnionej jednostki z woj. opolskiego – OSP Ujazd.

Dokumenty stwierdzające o włączeniu naszej jednostki do KSRG podpisane przez Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Wiesława Leśniakiewicza przekazał na ręce Prezesa i Naczelnika OSP Widów Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach st. bryg. mgr inż. Janusz Przybylski.