115 lat OSP UJAZD (woj. opolskie)

110 lat OSP Ujazd
Wpis znajduje się w kategorii: Aktualności ⇒ 2015r.
Wydarzenie z dnia 31.05.2015r.

31 maja 2015r. nasza zaprzyjaźniona jednostka  – OSP Ujazd (woj. opolskie) obchodziła 115-lecie istnienia. Jubileusz rozpoczął się o godzinie 11:00 Mszą Świętą w intencji wszystkich strażaków. OSP Widów reprezentował prezes Grzegorz Dusza oraz poczet sztandarowy dzierżący sztandar jednostki. Z zaproszenia  skorzystały również inne zaprzyjaźnione z druhami z Ujazdu  jednostki:  OSP Olszowa i  OSP Niezdrowice (woj. opolskie), OSP Ujazd i OSP Ząb (woj. małopolskie) oraz  JSDH Břidličná z Czech.

W jubileuszu uczestniczyli również: wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP druhna Teresa Tiszbierek, komendant powiatowy PSP Strzelce Opolskie st.bryg. Stefan Szłapa wraz z mł.bryg Joanną Badowską-Ghanem, burmistrz Ujazdu Tadeusz Kauch, Starosta Strzelecki Józef Swaczyna. Po Mszy Św. wszyscy udali się przed remizę OSP, gdzie została oficjalnie przekazana i poświęcona łódź ratownicza oraz ciężki zestaw RT. Następnie wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom. Po części oficjalnej gospodarze wraz z zaproszonym gośćmi  świętowali rocznicę powstania swojej jednostki.

Jako strażacy z OSP Widów z okazji jubileuszu 115 lat jednostki składamy najlepsze życzenia. Niech nie opuszczają Was zdrowie i siły, tak ważne w życiu, jak i w pracy. Niech efekty strażackiej służby zyskują niegasnące uznanie oraz szacunek. Niech mobilizują do działania zarówno w zakresie ochrony, jak i podtrzymywania wieloletniej tradycji. Niech kolejne pokolenia młodych ludzi nie obawiają się podjąć trudów strażackiej misji.

Składamy również gratulacje w związku z  pozyskaniem  nowej  łodzi ratowniczej oraz ciężkiego zestawu ratownictwa technicznego. Niech jak najlepiej służy podczas akcji ratowniczych oraz będzie dla Was wsparciem w udzielaniu sprawnej i profesjonalnej pomocy potrzebującym.

Zdjęcia pochodzą z facebook.com/pages/OSP-Ujazd-KSRG