Gminny Dzień Strażaka 2015 – Prezentacja gotowości bojowej jednostek OSP Gminy Rudziniec

Wpis znajduje się w kategorii: Aktualności ⇒ 2015r.
Wydarzenie z dnia 09.05.2015r.

W sobotnie popołudnie 9 maja 2015 w Pławniowicach odbyły się obchody Gminnego Dnia Strażaka w ramach prezentacji gotowości bojowej jednostek OSP Gminy Rudziniec.
Przedstawiciele wszystkich 10 jednostek OSP z terenu gminy Rudziniec spotkali się przy strażnicy OSP Pławniowice. W uroczystości udział brali również przedstawiciele samorządu terytorialnego z Wójtem Gminy Rudziniec Krzysztofem Obrzutem i przewodniczącym rady gminy Bernardem Kukowka, a także Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach – st. kpt. Bernard Wilczek, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień ppłk dypl. Roman Nowogrodzki, członek Głównego Sądu Honorowego Związku OSP RP w Warszawie Tadeusz Mamok, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP powiatu gliwickiego Andrzej Frejno.

Wszyscy przemaszerowali spod remizy do kościoła w Zespole Pałacowo Parkowy w Pławniowicach. Tam odbyła się Msza Św. w intencji druhów, którą doprawił kapelan strażaków powiatu gliwickiego ks. Piotr Faliński.
Po Mszy Św. wszyscy udali się na plac przed remizą OSP Pławniowice, gdzie odbyła się cześć oficjalna, w tym wręczenie medali i odznaczeń, nagród za turniej wiedzy pożarniczej oraz za konkurs plastyczny.