Pogrzeb ks. proboszcza Alfreda Klimek

Wpis znajduje się w kategorii: Aktualności ⇒ 2015r.
Wydarzenie z dnia 08.04.2015r.

31 marca 2015 roku zmarł ks. Alfred Klimek – emerytowany Proboszcz Parafii Poniszowice. Naszą parafię objął w 1974 i był w niej proboszczem nieprzerwanie do 2006 roku. Od września 2006 roku przebywał jako emerytowany kapłan w Poniszowicach.

Obrzędy pogrzebowe rozpoczęły się we wtorek 7.04 o 17:00 od przeniesienia zwłok z kostnicy do kościoła w celu eksportacji. Do 23:00 trwało czuwanie.
W środę od godz. 8:00, aż do rozpoczęcia uroczystości pogrzebowej trwało nadal modlitewne czuwanie. Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się o godz. 11:00, której przewodniczył oraz homilię wygłosił Biskup Ordynariusz ks. Jan Kopiec.

We wtorek i w środę strażacy z OSP Widów wspólnie z drugą jednostką z naszej parafii , OSP  Niewiesze,  pełnili warty przy trumnie zmarłego kapłana. Druhowie z Widowa byli odpowiedzialni również za zamknięcie dróg oraz kierowanie ruchem podczas obrzędów pogrzebowych we wtorek i środę. We mszy pogrzebowej uczestniczył poczet OSP z Widowa dzierżący sztandar jednostki oraz delegacja, która złożyła wieniec na grobie zmarłego proboszcza. Skład delegacji: Prezes Grzegorz Dusza, Naczelnik Marek Rychlik oraz były naczelnik, a obecnie strażak honorowy OSP Widów Jerzy Spałek.

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.