Zebranie sprawozdawcze za 2014 rok

Wpis znajduje się w kategorii: Aktualności ⇒ 2015r.
Wydarzenie z dnia 15.02.2015r.

15 lutego w niedzielę o 16:00 w remizie OSP Widów odbyło się zebranie sprawozdawcze za 2014 rok. Otwarcia zebrania dokonał prezes Grzegorz Dusza. Następnie naczelnik Marek Rychlik dał komendę do wprowadzenia sztandaru naszej jednostki oraz do odegrania  hymnu  związku OSP RP „Rycerze Floriana”.

Po hymnie Prezes Dusza przywitał wszystkich członków OSP Widów, mieszkańców Widowa oraz przybyłych gości, m.in Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Gliwicach druha Andrzeja Frejno, wiceprezes Oddziału Gminnego Związku ZOSP RP w Rudzińcu druhnę Reginę Wieczorek, która na zebraniu pełniła również funkcję delegata Zarządu Gminnego, bryg. Dariusza Mrówka z Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach, który od zeszłego roku jest członkiem honorowym naszej OSP, Sołtysa sołectwa Widów, a zarazem radną gminną Ewę Sztyrc, radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Krystiana Kiełbasa oraz wszystkich sympatyków OSP Widów przybyłych na zebranie.

Kolejnym punktem był wybór przewodniczącego zebrania, którym już tradycyjnie został dh Jerzy Kucza. Następnie został wybrany protokolant zebrania oraz zostały powołane komisje: uchwał i wniosków, skrutacyjna i mandatowa. W następnej kolejności Prezes odczytał sprawozdanie z działalności jednostki za 2014 rok. W trakcie przedstawiania sprawozdania zostały wyświetlone zdjęcia obrazujące poszczególne wydarzenia, które miały miejsce w minionym roku. Później skarbnik Janina Spałek przedstawiła sprawozdanie finansowe, a przewodniczący komisji rewizyjnej druh Henryk Gruszka odczytał sprawozdanie komisji. W następnej kolejności prezes przedstawił plan działalności na rok 2015. Zarząd OSP Widów jednogłośnie uzyskał absolutorium, następnie przyjęto plan działalności, oraz plan finansowy.

W trakcie wolnych wniosków Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP powiatu gliwickiego druh Andrzej Frejno w imieniu Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego w Jastrzębiu Zdroju druha Jerzego Gruchlika złożył na ręce Jerzego Spałka (byłego naczelnika, a obecnie strażaka honorowego naszej jednostki) podziękowania oraz statuetkę za cyt. „Wprowadzenie w Świat Sikawek Strażackich, współpracę w tworzeniu historii strażactwa i udziału z macierzystą jednostką OSP Widów w zawodach sikawek konnych”.