130 lat OSP w Kotulinie

Wpis znajduje się w kategorii: Aktualności ⇒ 2018r.
Wydarzenie z dnia 27.04.2018r.

Delegacja naszej OSP została zaproszona na obchody 130-lecia OSP Kotulin. Jubileusz świętowano 27 kwietnia. Druhowie i licznie towarzyszący im goście zebrali się przed remizą OSP Kotulin, skąd nastąpił przemarsz do kościoła pw. św. Michała Archanioła, któremu towarzyszyła Orkiestra Dęta w Kotulinie. Mszę św. w intencji OSP Kotulin odprawili ks. Piotr Faliński, duszpasterz strażaków diecezji gliwickiej oraz ks. Lucjan Gembczyk, proboszcz miejscowej parafii.

Oficjalna część uroczystości odbyła się w pobliskiej sali, która wypełniła się strażakami i towarzyszącymi im w świętowaniu gośćmi. Byli wśród nich m.in. Piotr Pyzik – poseł na Sejm RP, Stanisław Dąbrowa – wicemarszałek Województwa Śląskiego, liczni samorządowcy wojewódzcy ze Śląskiego i Opolskiego, a także powiatowi i gminni, przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z OSP Kotulin. Powiat Gliwicki reprezentowali Andrzej Kurek – przewodniczący Rady Powiatu, Jacek Zarzycki z Zarządu Powiatu oraz radni Józef Kruczek i Adam Wojtowicz.

Kolegom z OSP Kotulin dziękujemy za zaproszenie oraz życzymy dalszych sukcesów w realizacji przyjętych celów i zadań, bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką, a pełniona służba będzie źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

Zdjęcia pochodzą z www.starostwo.gliwice.pl