Otwarcie nowej remizy w OSP Raszowa

Wpis znajduje się w kategorii: Aktualności ⇒ 2018r.
Wydarzenie z dnia 22.09.2018r.

22 września delegacja naszej OSP została zaproszona przez zaprzyjaźnioną jednostkę OSP Raszowa z woj. opolskiego na uroczyste otwarcie nowej remizy. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji strażaków i ich rodzin w kościele parafialnym w Raszowej. Po mszy przemarszem wszyscy udali się na plac przed nową remizę OSP Raszowa, gdzie odbyła się część oficjalna. Głos zabierali m.in prezes OSP Raszowa Marcin Murlowski, Wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP w Warszawie Teresa Tiszbierek, Burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski, Sołtys Sołectwa Raszowa Maria Reinert oraz zaproszeni goście.
Po części oficjalnej strażacy oraz goście zostali zaproszeni na poczęstunek oraz zwiedzanie nowej remizy. Dla młodszych uczestników imprezy nie zabrakło również dodatkowych atrakcji takich jak dmuchańce, malowanie twarzy, zabawy z animatorkami czy wata cukrowa.

Drodzy druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Raszowej!
Z okazji tak pięknej i podniosłej uroczystości, jaką jest otwarcie nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Raszowej składamy serdeczne gratulacje! To wyjątkowe w historii zdarzenie stanowi dla Was powód do zasłużonej satysfakcji i dumy z długoletniej, wiernej, zaangażowanej działalności społecznej, na rzecz pomocy jaką niesiecie miejscowej społeczności.
Jesteśmy przekonani, że realizacja tej inwestycji spełnia wasze długoletnie marzenie. Powstanie nowej remizy to efekt determinacji licznego grona wyjątkowo zaangażowanych osób. Niech satysfakcja i duma z dotychczasowych dokonań oraz społeczne poważanie i uznanie towarzyszą Wam w dalszej codziennej działalności ratowniczej, świadczonej dla zabezpieczenia zagrożonego życia, zdrowia i mienia ludzkiego.
Zarządowi, wszystkim druhom i druhnom oraz działaczom Ochotniczej Straży Pożarnej w Raszowej życzymy strażackiego szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata ofiarnej, społecznej służby.

Foto: OSP Raszowa