Wielowieś: Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Johannesa Hellmanna

Wpis znajduje się w kategorii: Aktualności ⇒ 2018r.
Wydarzenie z dnia 15.08.2018r.

W środowe popołudnie 15 sierpnia reprezentacja MDP naszej OSP na zaproszenie organizatorów brała udział w Pierwszych Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Johannesa Hellmanna – „Ojca Śląskiego Pożarnictwa” w Wielowsi. Zawody towarzyszyły drugiemu dniu świętowania OSP Wielowieś z okazji jubileuszu 130-lecia jednostki OSP.

W zwodach udział wzięły 4 drużyny Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działające przy OSP w Wielowsi, Chechle, Bycinie i Widowie. Młodzi adepci pożarnictwa mieli do wykonania ćwiczenie bojowe w jak najkrótszym czasie nie „łapiąc” przy tym punktów karnych.
Po starcie wszystkich drużyn nasza ekipa ostatecznie zajęła trzecie miejsce na podium
1 miejcie – MDP Chechło
2 miejcie – MDP Bycina
3 miejcie – MDP Widów
4 miejcie – MDP Wielowieś

Najmłodsze dzieci z pomocą rodziców i dziadków mierzyli się w układaniu klocków strażackich na czas. I w tych zawodach nasza OSP wystawiła swoich przedstawicieli. Były również wyścigi w gaszeniu pożaru – nowy Mercedes Atego z OSP Wielowieś vs. zabytkowa sikawka konna,  oraz warsztaty pożarnicze, które poprowadził Rudolf Hyla z Szemrowic.
Można było również zwiedzić skansen, gdzie były wystawione zabytkowe sprzęty strażackie jak również 4 sikawki konne, w tym sikawka z OSP Widów.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i mile spędzony czas w gronie pasjonatów pożarnictwa oraz gratulujemy świetnej organizacji całej imprezy.

Źródło zdjęć: Toszek Przystanek Historia Miasta – Facebook
Autor zdjęć: Grzegorz Kamiński