1% podatku na rzecz OSP Widów

Wpis znajduje się w kategorii: Aktualności ⇒ 2019r.
Wydarzenie z dnia 01.01.2019r.

Zarząd OSP Widów jak co roku kieruje prośbę do wszystkich identyfikujących się z ochotniczym pożarnictwem o wspólne zaangażowanie w kampanię „1% podatku na rzecz OSP Widów”.
Apel kierujemy przede wszystkim do strażaków ochotników i ich rodzin, działaczy oraz wszystkich sympatyków pożarnictwa.

Początek nowego roku 2019 to czas rozliczania podatków za 2018 rok. Jak co roku jest to okazja dla nas wszystkich do wsparcia wybranej organizacji porządku publicznego poprzez odpis 1% podatku dochodowego w rocznych zeznaniach podatkowych jak: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39.  Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy wspomogli nas przekazując 1% swojego podatku za 2017 rok. Cała suma zastała przeznaczona na zakup umundurowania bojowego wykorzystywanego podczas akcji ratowniczko-gaśniczych.

Dzięki Waszemu wsparciu w mijającym roku w ramach 1% podatku  udało się nam uzbierać 1 142,83 zł. Mimo tego, że jesteśmy niewielką miejscowością (ok 200 mieszkańców) to jest najwięcej spośród wszystkich OSP naszej gminy, które w minionym roku zostały wsparte przez podatników z tytułu 1% podatku. Plasujemy się też w czołówce jednostek OSP powiatu gliwickiego, które otrzymały wsparcie od podatników.

Od początku istnienia możliwości przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego zachęcamy do wspierania naszej jednostki. Jesteśmy zaszczyceni, że zyskaliśmy uznanie dla naszej działalności w postaci przekazywania 1% podatku od Podatników. Dzięki Waszemu zaangażowaniu w akcję 1% dla OSP Widów uzbierane środki na przestrzeni ostatnich lat pozwoliły na zakup m.in. aparatów ochrony dróg oddechowych, przecinarki do stali i betonu Stihl, ubrań specjalnych, obuwia strażackiego oraz elementów umundurowania i ochrony osobistej strażaka-ratownika.
DZIĘKUJEMY!